انواع چسب های وکیوم

چسب وکیوم ممبران آبان

_

چسب های وکیوم ممبران یا پرس ممبران جهت تولید محصولات چوبی روکش شده مورد استفاده قرار می‍گیرند که جایگزین چوب‌های واقعی و یا رنگ شده می‍باشند. چسب پلی یورتان پایه آبی بر روی قطعات MDF ابزار خورده یا ساده به راحتی پاشش می‍شوند. قطعات بعد از خشک شدن کامل در دستگاه وکیوم قرار می‍گیرند که با گرم کردن، چسب پاشیده شده فعال گشته و باعث چسبندگی محکم روکش PVC به سطح MDF می‍شود. از مزیت های این روش فرایند سریع، قابلیت تمیز شوندگی سطح و طول عمر زیاد می‍باشد. با افزایش شهرت این محصولات در طول سال‌های اخیر، روکش‌هایی با اشکال نزدیک به شکل چوب، مات، براق و هایگلاس مطابق با رنگ‍های موجود در بازار وارد بازار شده است. تنوع در شکل و ظاهر این روکش‌ها باعث افزایش تقاضا برای تولید تزئینات چوبی و در نتیجه افزایش تقاضا برای چسب‌های وکیوم ممبران شده است.

برای چسباندن روکش های PVC در دستگاه‌های وکیوم ممبران از چسب‍های پلی یورتان پایه آبی تک جزئی با توجه به خاصیت تیکسو تروپیک (Thixotropic) ، اسپری کردن آسان، دمای فعال شدن بهینه و سرعت بالای پخت استفاده می‍شود.

با توجه به تنوع کاربرد محصول نهایی تعریف شده، تنها یک چسب قادر به برطرف نمودن نیاز تمامی مصرف کنندگان نمی‍باشد. به همین دلیل چسب آبان پلیمر در دو گرید با ویژگی‌های مطابق با کاربرد، روکش و محصول نهایی در بازار ارائه می­شود. این دو گرید با در نظر گرفتن هزینه‌ها، تقاضای بازار و مدل ماشین‌ها فرموله و تولید شده‍اند. هر دو گرید از چسب‌های آبان پلیمر تک جزئی قابلت پاشش آسان، خشک شدن آسان، پخش یکنواخت، قدرت چسبندگی بالا و مقاومت حرارتی بالایی را دارند.

علاوه بر این دو گرید این شرکت با توجه به دانش فنی و تخصص در زمینه پلی یورتان‌های پایه آبی قابلیت تهیه و تولید گستره وسیعی از این چسب‍ها با ویسکوزیته، مقاومت حرارتی، قیمت و در یک کلام متناسب با نیاز مشتریان را دارد.

به علت نوسانات  در بازار، گرفتن تایید قیمت از واحد فروش و ثبت سفارش الزامی است . تلفن : 03133932198

ردیفمحصولویسکوزیته(cp)دمای فعالسازیمقاومت حرارتیقدرت چسبندگیثبت سفارش
1چسب وکیوم ممبران
PUA 54/40
2200±20055-65⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️کلیک کنید
2چسب وکیوم ممبران
PUA 54/60
2200±20050-60⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️کلیک کنید
محصولدمای فعالسازیقدرت چسبندگی
چسب وکیوم ممبران
PUA 54/40
55-65⭐️⭐️⭐️
چسب وکیوم ممبران
PUA 54/60
50-60⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

محصولات ذکر شده در جدول فقط نشان دهنده تعداد محدودی از محصولات موجود است. تیم فنی ما قادر است بر اساس منطقه مورد استفاده و زمینه کاربرد ارائه شده چسب هایی مطابق با نیاز شما ارائه دهد. بخش فناوری برنامه کاربردی و نمایندگان فروش ما آماده ارائه مشاوره و پشتیبانی از شما برای یافتن بهترین چسب متناسب با نیاز شما هستند.

چسب وکیوم ممبران آبان PUA54/40

_

در طی سال های اخیر، سطوح صاف روکش شده، بازار رو به رشدی در صنعت دکوراسیون داخلی و کابینت‌های آشپزخانه داشته است که باعث افزایش تقاضا برای تولید و درنتیجه افزایش تقاضا برای چسب های وکیوم ممبران شده است. در تولید لوازم چوبی مدرن سطوح چوبی با روکش های از جنس‍های مختلف تزیین می‍شوند. محصولات روکش شده کاربردهای مختلفی دارند که می‍توان به کابینت‍های آشپزخانه، میزهای اداری و خانگی، پنل‌های نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌ها اشاره کرد. جهت تولید پنل‌های روکش شده دکوراتیو با کاربردهای مختلف چسب‍ب‌هایی باکیفیت بالا مورد نیاز است. در دهه های گذشته از چسب های اوره فرمالدهید برای روکش کردن قطعات چوبی استفاده می شد که خطرات جدی برای سلامت و محیط زیست را به همراه داشت. آبان پلیمر با معرفی چسب های پلی یورتان پایه آبی کیفیت لازم را در عین استفاده آسان ارائه داده و چسب PUA 54/40 را جهت استفاده تولید کنندگان پنل های تزیینی روکش شده ارائه داده است.

چسب وکیوم ممبران (PUA54/60)

_

با تغییر شیوه رایج صنعت دکوراسیون داخلی؛ طراحی درب ها، تزیینات و نمای لوازم چوبی به گونه ای تغییر کرده است که نیازمند روکش کردن قطعات سه بعدی و ابزار خورده است. شیوه های طراحی و تقاضا برای مدل های جدید روزانه در حال تغییر است به طور مثال طراحی درب های کابینت با روکش های پی وی سی کلاسیک و به رنگ واقعی چوب د ر حالی رخ داد که هنوز در بازار محصولات روکش شده با روکش های هایگلاس PVC در حال فروش بودند و گرایش مصرف کنندگان به سرعت به محصولات کلاسیک با نواحی ابزار خورده و سرستون های تزیین شده تغییر پیدا کرد.
دیسپرسانت های پلی یورتان تک جزیی آبان پلیمر با ویژگی های مورد تقاضای مصرف کنندگان قابلیت استفاده در طیف وسیعی از محصولات را دارا می باشد که به صورت اجمالی در دو کد به بازار ارائه خواهد شد.

چسب های آبان پلیمر به طور معمول در گالن های 10 کیلویی بسته بندی و به بازار ارائه می شود ولی قابلیت بسته بندی در گالن های بزرگتر هم دارد.

با افزایش شهرت این محصولات در طول سال‍های اخیر، روکش‌هایی با اشکال نزدیک به شکل چوب، مات، براق و هایگلاس مطابق با رنگ‌های موجود در بازار وارد بازار شده است. تنوع در شکل و ظاهر این روکش‌ها باعث افزایش تقاضا برای تولید تزئینات چوبی و در نتیجه افزایش تقاضا برای چسب های وکیوم ممبران شده است.
برای چسباندن روکش های PVC در دستگاه‌ها وکیوم ممبران از چسب‌های پلی یورتان پایه آبی تک جزئی با توجه به خاصیت تیکسو تروپیک(Thixotropic) ، اسپری کردن آسان، دمای فعال شدن بهینه و سرعت بالای پخت استفاده می‍شود.
با توجه به تنوع کاربرد محصول نهایی تعریف شده، تنها یک چسب قادر به برطرف نمودن نیاز تمامی مصرف کنندگان نمی‍باشد. به همین دلیل چسب آبان پلیمر در دو گرید با ویژگی‌های مطابق با کاربرد، روکش و محصول نهایی در بازار ارائه می‌شود. این دو گرید با در نظر گرفتن هزینه‌ها، تقاضای بازار و مدل ماشین‌ها فرموله و تولید شده‌اند. هر دو گرید از چسب های آبان پلیمر تک جزئی قابلت پاشش آسان، خشک شدن آسان، پخش یکنواخت، قدرت چسبندگی و مقاومت حرارتی بالایی دارند.

کاربرد چسب وکیوم ممبران
علاوه بر این دو گرید با توجه به دانش فنی و تخصص در زمینه پلی یورتان های پایه آبی گستره وسیعی از این چسب‌ها با ویسکوزیته، مقاومت حرارتی، قیمت و در یک کلام متناسب با نیاز مشتریان قابلیت تهیه و تولید را دارد.

سوالات متداول

_
شرایط نگهداری چسب های وکیوم ممبران چگونه است؟

چسب های پلی یورتان را می توان در جای خشک و خنک (دمای 15-35 درجه سانتیگراد) به مدت 6 ماه در بسته بندی اصلی چسب به خوبی نگهداری کرد. ممکن است هنگام حمل و نقل چسب برای مدت کوتاهی در معرض سرما و یا حرارت قرار گیرد ولی بهتر است که از ان در برابر دمای زیر °10C و بالای ° 45C محافظت شود.

چه عواملی بر کیفیت محصولات نهایی وکیوم ممبران تاثیرگذار هستند؟

کیفیت چسب انتخاب شده متناسب با شرایط اقلیمی منطقه مورد استفاده تاثیر بسزایی در مقاومت محصولات چوبی روکش شده در برابر رطوبت و حرارت می گذارد. برای استفاده از چسب ها به دستورالعمل شرکت سازنده چسب باید به دقت توجه شود تا چسب به دمای مناسب جهت فعالسازی و درنتیجه بالاترین بازدهی خود برسد. از دیگر عوامل موثر بر کیفیت محصولات چوبی روکش شده می توان به کیفیت قطعات MDF با تراکم مناسب و روکش های انتخاب شده نیز اشاره کرد.

علت جدا شدن PVC از روی لبه قطعه کاربعد از عملیات پرس چه می تواند باشد؟

بهتر است قبل از قرار دادن قطعه در دستگاه از سالم بودن المنت های حرارتی دستگاه های وکیوم ممبران، کیفیت روکش های PVC و خشک شدن کامل چسب پاشش شده اطمینان کافی حاصل شود. در برخی مواقع به دلیل اختلاف دمای PLC دستگاه های وکیوم ممبران با دمای سطح قطعات MDF ممکن است که چسب به دمای فعال سازی خود نرسد و از این جهت در لبه های کار، روکش های PVC به خوبی به قطعات چوبی نچسبند. از دیگر عوامل جدا شدن لبه، می توان به اسپری نکردن مقدار کافی چسب در این قسمت ها اشاره کرد.

علت تبله کردن و پوست پرتقالی شدن سطح قطعه کار بعد از عملیات پرس وکیوم چیست؟

علت اصلی تبله وجود مولکول های آب روی سطح MDF می باشد بدین جهت بایستی قبل از اسپری کردن چسب حتما چندین مرتبه گالن آن را تکان داد تا محلول همگن حاصل شود و چسب کاملا یکدست شود چون چسب های وکیوم ممبران مواد آلی پراکنده شده در محیط آبی می باشند.
نازل پیستوله مورد استفاده بایستی 2/1 تا 8/1 میلی ‌متر باشد تا اسپری یکدست و یکنواختی صورت گیرد. لبه های کار و نواحی ابزار خورده باید طی دو مرحله اسپری شوند تا جایی که چسب سفید شود ( توجه کنید این ضخامت نباید بیش از اندازه شود). زمان انتظار جهت خشک شدن چسب در مناطق مختلف متفاوت می باشد ولی بایستی به گونه ای باشد که با لمس کردن سطح MDF چسب خورده هیچگونه رطوبتی حس نشود.

چه نکاتی را باید قبل و در حین اجرای چسب و روکش کردن MDF رعایت کرد؟

بهتر است برای این مورد حتما سطوح MDF قبل از پاشش چسب سمباده کاری شوند و بعد از آن با استفاده از باد غبار روی سطح و قسمت های ابزار خورده تمیز شوند.

  • تنها تولید کننده چسب های وکیوم ممبران در ایران
  • آزمایشگاه و بخش کنترل کیفیت مجهز همراه با دستگاه وکیوم ممبران
  • دارای گزارش فنی با جزییات
  • قابل تولید در طیف گسترده ای از ویژگیی‌های مورد نیاز مشتریان
  • ارتباط نزدیک با تامین کنندگان مواد اولیه و دستگاه‌های وکیوم ممبران
  • سرمایه گذاری پیوسته
  • تضمین کالا
  • تولید شده مطابق با شرایط اقلیمی ایران
  • مطابق با استانداردهای جهانی
چرا
آبان پلیمر

محصولات ذکر شده در جدول فقط نشان دهنده مجموعه محدودی از مجموعه محصولات موجود است. تیم فنی ما قادر است بر اساس منطقه مورد استفاده و زمینه کاربرد ارائه شده چسب هایی مطابق با نیاز شما ارائه دهد. بخش فناوری برنامه کاربردی ما و نمایندگان فروش ما آماده ارائه مشاوره و پشتیبانی از شما برای یافتن بهترین چسب متناسب با نیاز شما هستند.

 مشاوره آنلاین و ثبت سفارش در واتساپ